ładowanie strony

Przydatne informacje


Profesjonalna fotografia wnętrz – czyli jak lepiej zaprezentować swoją nieruchomość!


1. PROFESJONALNA FOTOGRAFIA WNĘTRZ,


znana też pod angielską nazwą Profesional interior photography staje się coraz bardziej popularna.
Pozwala ona na przedstawienie wnętrz domów, mieszkań, punktów usługowych, apartamentów hotelowych i wielu innych nieruchomości w bardzo interesujący dla oglądającego sposób. Jak sami wiecie, wyboru hotelu, rezerwowanego przez popularne portale, dokonuje się w głównej mierze na podstawie zdjęć (pomijając cenę:-)), które możemy zobaczyć.
Osoby sprzedające czy wynajmujące mieszkania potwierdzają, że oferty przygotowane w oparciu o profesjonalnie wykonane zdjęcia cieszą się większą popularnością wśród kupujących.
Jasno pokazują to również statystyki, wg których szanse na sprzedaż czy wynajem nieruchomości rosną aż o 60%, jeśli zdjęcia zostały wykonane przez profesjonalistę.
Jednak wykonanie dobrych zdjęć wnętrz nie jest proste i wymaga od fotografującego dużej wiedzy oraz dobrego sprzętu, zarówno w momencie fotografowania jak i w procesie wyboru i obróbki wykonanych fotografii.


2. CZAS POTRZEBNY DO WYKONANIA ZDJĘĆ.


Jako przykład podam mieszkanie o powierzchni około 80m2. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sfotografowanie takich wnętrz, zakładając, że mieszkanie zostało wstępnie posprzątane, a rzeczy odpowiednio ułożone, to czas minimum 3 godzin, ale często czas ten może być dłuższy. Jest to uwarunkowane kilkoma względami, ale głównie rodzajem oświetlenia, jakie znajduje się w takim miejscu. Łatwiejsze do fotografowania są pomieszczenia oświetlone dużą ilością światła dziennego, trudniejsze natomiast oświetlone żarówkami, a największe wyzwania stawiają kombinacje różnych rodzajów żarówek jak np. ledowe, świetlówki, czy żarówki energooszczędne.


3. MIEJSCE WYKONYWANIA ZDJĘĆ.


Zdjęcia wykonuję w różnych miejscach/rejonach i nie widzę tutaj ograniczeń. Mogę dojechać właściwie wszędzie.


4. PRZYGOTOWANIE POMIESZCZEŃ DO ZDJĘĆ.


Wnętrze musi być wysprzątane, a wszystkie meble czy rekwizyty odpowiednio ustawione. Oczywiście można dokonać poprawek w trakcie sesji, ale taki ogólnie rozumiany porządek to podstawa do tego, żeby zdjęcia były udane.
Warto zwrócić uwagę na wszelkie powierzchnie szklane. Tutaj bardzo istotne jest, żeby nie było na nich śladów dłoni, bo te na pewno ukażą się na gotowych zdjęciach. Jest co prawda możliwość usunięcia ich podczas obróbki, ale jest to zabieg bardzo pracochłonny.

Myślę, że te kilka wskazówek oraz zdjęcia zaprezentowane na stronie pomogą Wam w wyborze oraz w podjęciu decyzji o zleceniu zdjęć własnych pomieszczeń profesjonaliście.